امواج مغناطیسی و برطرف کردن مشکلات مغزی | بیماری

: ،

: امواج مغناطیسی و برطرف کردن مشکلات مغزی

 محققین تازگیا موفق شدن با کمک امواج مغناطیسی حافظه افراد رو تقویت کنن و به کمک این روش در جهت درمان شکلای جور واجور مشکلات ذهنی قدم برداند و فعالیتای قسمت کلی ای از مغز رو زیاد کنن این امواج الکتریکی اثرات به درد بخور زیادی روی مغز می ذارن

هنگام خواب، مغز در حال ذخیره سازی تموم آموخته های روزانه س. تحقیقات محققان دانشگاه کارولینای شمالی نشون میده با تحریک نوع خاصی از فعالیت مغز به وسیله جریان متناوب ترانس کرانیال (tACS) میشه حافظه رو تقویت کرد.

چند سال هستش که محققان نوسانات و تناوب امواج مغزی رو در خواب به وسیله الکتروانسفالوگرام (EEG)ثبت می کنن. این امواج مخروطای خواب نامیده می شن و تحقیقات جدید نشون میده که در ذخیره سازی درسا و خاطرات و حافظه دراز مدت نقش حیاتی دارن.

در این مطالعه، مخروطای خواب داوطلبان هنگام خواب به وسیله الکترودهایی که به پوست سرشون نصب شده بود، تحریک شد و صبح تو یه آزمون حافظه شرکت کردن. یافته های نشون میده تحریک فعالیت این بخش از مغز در افزایش حافظه موثره و داوطلبان نمرات بهتری در آزمون به .

محققان از این نتیجه کار علمی بسیار هیجان زده هستن و فکر می کنن این روش غیر تهاجمی راه حل مناسبی واسه درمان اوتیسمفراموشی،, اسکیزوفرنی,مشکل افسردگی و بقیه نقصای شناختیه

منبع :

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *