امواج موبایل و اشعه ی گوشی های هوشمند سرطان زا نیست | بیماری

: امواج موبایل و اشعه گوشیای هوشمند سرطان زا نیس

: امواج موبایل و اشعه های گوشی هوشمند سرطان زا نیستن و  تا الان در هیچ موردی سرطان زا نبوده ان. اگه شمام فکر می کنین اشعه موبایل تون یه تهدید خطرناک بر علیه شماس و از اون هول و ترس دارین بگذاید این خبر خوب رو به شما بدهم که امواج موبایل هیچ ارتباطی با سرطان ندارن. اگه با خوندن خبرایی که در مورد امواج موبایل به گوش می رسه و شایعه هایی که بعضی وقتا هیچ پایه و اساسی ندارن به این نتیجه رسیدین که امواج موبایل باعث سرطان می شن به طور کامل در اشتباهید. چیزی که به وسیله امواج موبایل واسه شما اتفاق میفته ربطی به سرطان نداره. هر چند امواج تلفنای موبایل می تونن خطرای زیادی دارا باشن و بافتای مغز رو تحت تاثیر بذارن. اما هیچ تحقیقی چه روی کیسای انسانی چه کیسای حیوونی این رو ثابت نکرده که این اثرات به رشد تومورای سرطانی یا ایجاد اونا منجر می شه.

امواج و اشعه های موبایل سرطان زا هستن؟

انرژی تابشی تلفنای همراه به صورت تابش الکترو مغناطیسیه که غیر یونیزانه. تابشای غیر یونیزان تا حالا هیچ سرطانی رو به وجود نیاورده. صحبت با تلفنای همراه به صورت دوره ای اثرات خطرناکی نداره اما اگه به صورت دراز مدت با تلفن صحبت کنین انرژی گرمایی بدنتون زیاد می شه. این گرما می تونه شرایط بهداشتی بدن رو تحت تاثیر قرار داده و منتهی به واکنشای سطحی بشن که اونا هم البته خطری ندارن.

اعتیاد به گوشی هوشمند می تونه باعث کاهش سطح ملاتونین در بدن شده و مشکلاتی رو به وجودآورد. ملاتونین یه هورمون ترشح شده از غده پینه آل است که به تنظیم دیگه هورمونا و حفظ ریتم شبانه روزی کمک می کنه. کمبود ملاتونین می تونه باعث مشکل در تمرکز، مشکلات چشم، افزایش استرس و درد طولانی، اثر منفی روی احساسات، مشکلات قلبی، کاهش تعداد اسپرم و کاهش شنوایی و هم اینکه ایجاد بعضی مشکلات بهداشتی به وجود اومده به وسیله استفاده زیادتر از اندازه از گوشی همراه باشه.

هم اینکه استفاده زیادتر از اندازه گوشی همراه در کودکان می تونه باعث ایجاد مشکلات یادگیری و رفتاری در اونا شه. واسه جلوگیری از عواقب به کار گیری گوشی همراه باید تلاش شه از تماسای طولانی جلوگیری کرده و هنگام حرف زدن با تلفن از هدست استفاده کنین. هم اینکه تو یه فضای بسته مثل آسانور بهتره گوشی خیلی نزدیک بدن و به خصوص قلبتون نباشه.

.

منبع : ۷ganj.org

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *