امکانات هلال احمر در اختیار زائران عتبات است | بیماری

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با مسئول بهداشت و درمان عتبه امام حسین(ع)، گفت: هلال احمر هر چیزی رو که در توان داره واسه خدمت به زائران و عتبه امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) بکار خواهد بست.

دکتر سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با مسئول بهداشت و درمان عتبه امام حسین(ع) با اعلام امیدواری نسبت به پیشرفت و افزایش امکانات به خاطر کمک به عراق و خدمت به زائران، اعلام کرد: اگه از خیلی از ایرانیان سوال کنین بهترین جای دنیا کجاس، جواب اونا کربلا هستش و این مهم رو در طول تاریخ نشون داده و ثابت کردن.

ایشون با اشاره به اینکه کربلا سرزمین امامان معصوم و محل غیبت و ظهور امام زمان (عج) و شهیدان مدفون در این خاک مقدسه گفت همه ایرانیان حاضرن نه فقط به این امامان خدمت کرده؛ بلکه حتی از زندگی خود هم واسه اونا مایه بذارن. 

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به اینکه مرزهای جغرافیایی واسه ما هیچ معنایی نداره، گفت: هممون در ایران یا عراق، یه سرزمین داریم و طبیعتا هر اندازه توان و امکانات هلال احمر اجازه بده در این راه خدمت، افسوس نمی کنیم.

ایشون با اقرار بر اینکه امروز تماشاگر خیلی از روایات و نشونه های ظهور در عراق و خاورمیانه هستیم، گفت:  در احادیث اومده که در زمان نزدیک به ظهور، از دجله و فرات خون جاری می شه و ما امروز تماشاگر ریختن خون  مردمون بی گناه بسیاری در این خاک هستیم.

ضیائی با آرزوی تبدیل شب تاریک شیعه به صبح فجر، تاکید کرد: با امید به اینکه به زودی تماشاگر ظهور امام زمان(عج) باشیم و ما هم در گروه یاران ایشون بوده و لیاقت خدمت در رکابشان رو داشته باشیم؛ به طور قطع هر آنکس که از راه رسول اکرم (ص) و امامان معصوم (علیهما السلام) دفاع کنه؛ در رکاب امام زمان(عج) هستش.

ایشون گفت: البته منتظر بدون عمل هم نباید بود؛ بلکه باید نشون بدیم که منتظر واقعی فرج هستیم.

هلال احمر ایران از بسیج امکانات خود افسوس نکرده

حاج عباس شوکه؛ مسئول بهداشت و درمان عتبه امام حسین(ع) هم در این دیدار با اشاره به اینکه روابط هلال احمر ایران با عتبه امام حسین (ع)، خیلی خوبه، گفت: هلال احمر ایران در مورد درمان زائران و ساخت درمانگاها در عتبات از بسیج امکانات خود افسوس نکرده و هم اینکه در مورد درمان بیماران عراقی معرفی شده از طرف عتبه در عراق و ایران همکاری خوبی داره.

ایشون با تشکر از کمکای دائمی هلال احمر ایران، اضافه کرد: هلال احمر ایران در این سالها نه فقط به عتبه امام حسین (ع)، بلکه در کل به مردم عراق، خدمات و مساعدتای بسیاری داشته و اگه نبود این همکاریا، شرایط ما در اداره امور زائران خیلی سخت بود و در این مورد هممون باید به عنوان ید واحد؛ واسه مذهب، دین و تشیع فعالیت کنیم.

در این دیدار پرچم گنبد مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به دکتر ضیائی اهدا شد.

منبع :

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *