امگا ۳ از این سرطان پیشگیری می کند | تغذیه سالم

استفاده تکراری از امگا ۳ به عنوان یه ماده مغذی به طور بالقوه از بدن در برابر سرطان پوست مراقبت می کنه.

مصرف مکملای امگا ۳ از وقوع سرطان پوست جلوگیری می کنه.

محققان دانشگاه منچستر با انجام اولین کارآزمایی بالینی درخصوص بررسی اثر روغن ماهی روی سیستم دفاعی پوست و بررسی ۷۹ داوطلب سالم به این نتیجه رسیدن، مصرف امگا ۳ موجود در روغن ماهی می تونه در برابر سرطان پوست از بدن مراقبت کنه.

یافته های حاصل از این مطالعه با قرار دادن داوطلبان تحت دریافت ۴ گرم از مکملای امگا ۳ و بعد قرار دادن اونا در برابر ۸، ۱۵ یا نیم ساعت نور آفتاب اضافه می کنه: مشکل سیستم ایمنی در آدمایی که از این مکمل بهره بردن تا ۵۰ درصد کمتر از آدمایی بود که از این مکمل استفاده نکردن.

براساس این گزارش، محققان ضمن بیان این که استفاده تکراری از امگا ۳ به عنوان یه ماده مغذی به طور بالقوه از بدن در برابر سرطان پوست مراقبت می کنه، اضافه کردن: امگا ۳ جایگزینی واسه کرمای ضد آفتاب و حفاظتای فیزیکی نیس بلکه یه اقدام اضافی واسه کمک به حفاظت از پوست در برابر مضرات نور خورشیده.

به گفته محققان تحقیقات قبلی هم نشون دادن که روغن ماهی دارای اثرات به درد بخور بسیاری روی سلامتی از جمله کاهش وقوع مریضیای قلبی عروقیه.

جالبه بدونین یافته های این مطالعه در سال ۲۰۱۰، بروز ۱۰۰ هزار مورد سرطان پوست غیر ملانوم رو در افراد انگلستان تشخیص داده و با در نظر گرفتن این آمار این سرطان یکی از سرطانای بسیار شایعه.

منبع : webda.ir

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *