امکان کوری با رژیم آب درمانی | چاقی

مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران گفت: رژیم های ناجور غذایی، عوارضی چون سوء تغذیه رو داره پس باید زیر نظر یه رژیم شناس، برنامه غذایی خود رو تنظیم کرد.

دکتر برلیانت بزرگمهر در گفتگو با ایسنا، اضافه کرد: بعضی افراد تنها یه ماده غذایی رو مصرف می کنن و یعنی تک خوری می کنن؛ این در حالیه که براساس پیشنهاد کارشناسان، افراد باید از ۵ گروه غذایی اصلی شامل شیر و لبنیات، نون و غلات، سبزی ها و میوه ها، گوشت و حبوبات و مغز دانه ها و تخم مرغ تغذیه کنن البته امکان داره که گروهی رو جانشین گروه دیگه کرد اما نباید اونا رو از برنامه غذایی حذف کرد.

مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران با توضیح دادن این موضوع که متابولیسم بعضی مواد مغذی با مواد غذایی دیگه کامل می شه، گفت: مواد پروتئینی باید با کربوهیدرات ها مصرف شن تا تاثیر لازم رو بر بدن داشته باشن یا آهن با مواد اسیدی بهتر جذب می شه پس رژیم های براساس تک خوردن نه فقط نیاز بدن رو تامین نمی کنه بلکه باعث ایجاد دلزدگی و در نتیجه حرص و ولع واسه مصرف غذاهای جور واجور می شه.

 رژیم آب درمانی هم به سوء تغذیه منجر می شه و هم ورم سلولی ایجاد می کنه؛ به گونه ای که آب داخل سلول زیاد می شه و می تونه عوارضی چون کوری و حتی مرگ رو به دنبال داشته باشه

ایشون با توضیح دادن این موضوع که رژیم های کم کالری هم نیاز بدن رو تامین نمی کنه، اعلام کرد: این جور رژیم، بدن رو دچار سوء تغذیه می کنه چون بدن به متابولیسم پایین عادت می کنه و غذاهای معمولی تکافوی نیاز بدن رو نمی کنه.

بزرگمهر با اشاره به رژیم آب درمانی گفت: این رژیم هم به سوء تغذیه منجر می شه. علاوه بر اون، ورم سلولی ایجاد می کنه؛ به گونه ای که آب داخل سلول زیاد می شه و می تونه عوارضی چون کوری و حتی مرگ رو به دنبال داشته باشه.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به بعضی رژیم ها که براساس قطع مصرف کربوهیدراتا است، اعلام کرد: اگه قند و نشاسته از برنامه غذایی حذف شه، سوخت به سلولای عصبی نمی رسد در نتیجه فرد به عوارضی چون کاهش تمرکز، ضعیف شدن حافظه و عصبی شدن دچار می شه.

بزرگمهر در آخر در جواب به این سوال ایسنا که آدمایی که موضعی چاق هستن می تونن نقاط مشخصی از بدن خود رو لاغر کنن، اعلام کرد: رژیمای لاغری غلط باعث سوختن پروتئین به جای چربی می شه در نتیجه اندامایی مانند صورت لاغر می شه پس به خاطر لاغر کردن نقاط خاصی از بدن، باید زیر نظر رژیم شناس و متخصص تغذیه، رژیم گرفت.

*

منبع : tebyan.net

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *