امکان انتقال هوایی زائرین بیمار به مراکز درمانی | بیماری

امکان انتقال هوایی زائرین بیمار به مراکز درمانی  | بیماری

معاون درمان وزارت بهداشت، از جفت و جور بودن امکان انتقال زائرین مریض و زخمی به مراکز درمانی کشور خبر داد.

دکتر محمد آقاجانی در بازدید از پایگاه ها و مراکز درمانی موجود در مرزهای چذابه و شلمچه، گفت: از اولین روز قرار گرفتن تیمای بهداشت و درمان در مرزها تا روز گذشته بیشتر از ۳۲۴ هزار نفر به پایگاه ها و مراکز درمانی موجود در سه مرز شلمچه، مهران و چذابه مراجعه کردن.

ایشون با اعلام اینکه ۳۲۱ هزار نفر از مراجعه کنندگان در مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفتن، اضافه کرد: حدود ۳ هزار نفر هم واسه دریافت خدمات پزشکی و درمانی به ۲۰ بیمارستان در سه مرز مهران، چذابه و شلمچه اعزام شدن.

آقاجانی با اشاره به پوشش خدمات فوریتای پزشکی پیش بیمارستانی در مسیرهای منتهی به چذابه به خصوص در محور بستان به چذابه به فواصل هر ۳ کیلومتر و قرار گرفتن ۵ دستگاه آمبولانس در نقطه صفر مرزی، گفت: هم اینکه دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در نقطه صفر مرزی و یه دستگاه هم در بستان در راه تردد زائرین و یه دستگاه در یادمون شهدای چذابه در ۱۰ کیلومتری نقطه صفر مرزی گذاشته شدن که می تونه به عنوان درمانگاه هم به زائرین خدمت رسانی کنن.

ایشون با اشاره به هماهنگیای لازم جهت پشتیبانی و انتقال هوایی مصدومان و بیماران در صورت ضرورت، ترافیک و انسداد مسیرها، اضافه کرد: هم جهت با سرویس دهی درمانی به زائران اربعین سه بیمارستان صحرایی در مزر چذابه بر پا شده. هم اینکه یه دستگاه اتوبوس دارای۲ یونیت دندونپزشکی، یه اتاق عمل سیار و یه آزمایشگاه سیار به همراه کادر درمانی، جهت تسریع در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی در آماده باش کامل قراردارند.

این مطلب را هم بخوانید :  امکان دلالی در اهدای عضو وجود ندارد | بیماری

معاون وزیر بهداشت با اعلام اینکه به صورت میانگین روزانه ۱۷۰۰ نفر از زائرین به مراکز درمانی مراجعه کردن، گفت: کادر درمانی موجود در مرز چذابه از ۱۸ آبان تا الان به بیشتر از ۲۸۰۰۰ مریض خدمات درمانی و پزشکی ارائه کردن.

ایشون اضافه کرد: کارشناسان بخش بهداشت هم با حضور در پایانه مرزی چذابه زائرین رو در بین برگشت از دید سندرمای تنفسی مورد غربالگری قرار میدن و در صورت مشاهده علائم تنفسی اونا رو به مراکز درمانی هدایت می کنن.

منبع :

ماه نشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *