امکان اعتیاد افراد غمگین بیشتر است | ترک اعتیاد

 

 

امکان اعتیاد افراد غمگین بیشتره

پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات اعتیاد گفت: وقتی که فردی استرس و غمی داشته باشه، امکان معتاد شدن اون بیشتر می شه.به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حامد اختیاری در همایش مداخلات روانشناختی در درمان اعتیاد مخصوصا درمانای نگهدارنده که امروز در فرهنگسرای شقایق برگزار شد، گفت: کنترل خشم و حل کردن مشکل از راه های مقابله با استرسه. کنترل اجتماعی، یادگیری اجتماعی، انتخاب رفتاری و استرس و مقابله با اون از الگوهای دخالتایی در سوء مصرف مواد هستن.

: واسه درمان اعتیاد باید کنترل اجتماعی رعایت شه مثلا دوستان فرد معتاد هدف رو واسه اون تعیین کنن.
پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات اعتیاد اضافه کرد: یادگیری اجتماعی به معنی کنار گذاشتن اعتیاد و تقلید هنجاره و فرد در درمان اعتیاد باید انتخاب رفتاری داشته باشه.
اختیاری بیان داشت: فرد باید در فعالیتای محافظتی درگیر شه هم اینکه در روند اعتیاد، هسته کلی استرسه و وقتی که فردی استرس و غمی داشته باشه، امکان معتاد شدن اون بیشتر هستش.
ایشون در مورد مهارتای مقابله ای گفت: هر سطحی از پردازشای شناختی یا طرحای رفتاری رو که بتونه با موقعیتای مشکل زا تعامل سازنده داشته باشه، مهارت مقابله ای اسمشه.
پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات اعتیاد در مورد اثر استرس بر فرد گفت: استرس در بعضی از نواحی مغز اثر میذاره که ما از اون نواحی واسه اراده کردن در فعالیتا استفاده می کنیم.
انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *