امکانات اورژانسی در مرزهای مهران | چزابه و شلمچه دوبرابر می شود | بیماری

امکانات اورژانسی در مرزهای مهران | چزابه و شلمچه دوبرابر می شود  | بیماری

سرپرست اورژانس کشور گفت: با در نظر گرفتن شرایط موجود امکانات پزشکی و اورژانسی و درمانی در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه دو برابر می شه.

پیرحسین کولیوند امروز واسه بازدید میدونی از وضعیت اورژانسیا و امکانات موجود پزشکی و درمانی در این مرز به استان ایلام و مرز مهران سفر کرد.

مشاور وزیر بهداشت با تسلیت کشته شدن ۲۶ نفر از هموطنان در حادثه واژگونی اتوبوس در اقلید فارس اضافه کرد: با در نظر گرفتن افزایش حجم تردد خودروها در محورهای منتهی به مرزهای سه گانه در ایام اربعین لازمه که پلیس مراقبت بیشتری از این محورها داشته باشه تا از اندازه این تصادفات کم بشه.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه مرز مهران از آمادگی خوبی واسه تردد زائران برخورداره، بیان داشت: مشکلاتی که هست هم در مرحله برطرف شدنه.

کولیوند به بسیج شدن اورژانسیا در خدمت دهی به زائران حسینی اشاره و گفت: با در نظر گرفتن شرایط موجود امکانات پزشکی و اورژانسی و درمانی در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه دو برابر می شه.

ایشون گفت: نیروهای ما از هر نظری واسه انجام مأموریتای خود و خدمت به زائران اربعین آمادگی کامل دارن و لوازم و اکیپا به شکل نیروهای متخصص و مجرب و وظیفه شناس در محورها و مرزها گذاشته شدن.

سرپرست اورژانس کشور گفت: ما نگرانی ای جز تأمین امنیت سلامت زائران و خدمت مناسب و برگزاری مطلوب این مراسم الهی بزرگ نداریم و با امید به اینکه خدمتی شایسته و لایق مردم شایسته و عزیز کشورمون و هم اینکه بقیه زائرانی که از کشورای دیگه به مرزهای ما مراجعه می کنن داشته باشیم.

این مطلب را هم بخوانید :  امکان بازگشت چاقی همیشه وجود دارد | رژیم غذایی

مشاور وزیر بهداشت مرز مهران رو به خاطر بازدید از مرز زرباطیه و کوت و به دره ترک کرد.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اضافه کرد: در داخل کشور علاوه بر امکانات و تجهیزاتی که نسبت به سال قبل سه برابر شده ۲۲۰ پایگاه به شکل ۱۴ هزار نفر محورهای مواصلاتی رو پوشش میدن.

ایشون گفت: در کشور عراق ۴۰ گروه از کارشناسان بهداشت گذاشته شدن که این افراد در رسانه های ملی عراق حضور پیدا می کنن و اطلاعات لازم بهداشتی و پزشکی رو از راه این رسانه ها به زائران عزیز ارائه میدن.

کولیوند به حادثه تروریستی که در سامرا اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: همون روزی که حادثه اتفاق افتاد دو فروند هواپیما به عراق پرواز کردن که مجروحان رو واسه درمان به کشور منتقل کنن که در پرواز اول ۸۸ زائر زخمی این حادثه به بیمارستانای تهران منتقل شدن و تا کنون هم بیشتر از ۴۰ نفر از این مصدومان با وضعیت جسمی مناسب از بیمارستانا مرخص شدن.

ایشون گفت: شامگاه سه شنبه هم در پروازی دیگه ۱۴ زخمی و ۸ شهید این حادثه تروریستی به تهران منتقل شده و در بیمارستانای تهران بستری شدن. در ادامه بازدید,دیداری هم با مسئولان مرز زرباطیه انجام شدکه در این دیدار مسئولان درباره مشکلات و مسائل موجود در دو مرز و برگزاری مراسم اربعین رد و بدل کردن نظر کردن.

منبع :

ماه نشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *