اموزش رنگ کردن مو در منزل | بیماری

اموزش رنگ کردن مو در منزل | بیماری

اموزش رنگ کردن مو در منزل بعضی از خانوما موهای شون رو در آرایشگاه رنگ می کنن، ولی خانمای بسیاری هستن که بهتر می دونن به دلیل هزینه یا کمبود وقت، موهای شون رو در منزل رنگ کنن. رنگ کردن مو در خونه واسه کسائی که تجربه ای در این کار ندارن کمی ترسناکه. اما این کار نه خطری داره و نه حتما باعث خراب شدن موهاتون می شه. اگه شمام جزو این دسته گذشته هستین، شاید دونستن نکاتی واسه رنگ کردن بهتر موها می تونه واسه تون باحال باشه.

چیجوری رنگا رو بشناسین

سطح رنگا رو از درجه یک تا ۱۰ تقسیم بندی کردن. رنگ درجه ۱۰ مو رو روشن و درجه یه اونو تیره می کنه، کلا درجات رنگ مو رو میشه به این صورت نشون داد:اموزش رنگ کردن مو در منزل

۱) مشکی

۲) قهوه ای خیلی تیره

۳) قهوه ای تیره

مطالب خواندنی

چند روش واسه بالا بردن موندگاری رنگ مو

۴) قهوه ای

۵) قهوه ای متوسط

۶) قهوه ای روشن

۷) بلوند تیره

۸) بلوند متوسط

۹) بلوند روشن

۱۰) بلوند پلاتینی روشن

مطالب خواندنی

شامپو آمالفای

البته ۱۱و ۱۲ هم در بعضی کاتالوگا هست که این رنگا در ترکیب با این رنگای اصلی واسه روشن کنندگی فوق ا لعاده زیاد کاربرد داره. شماره های بعد از ممیز بیان کننده ترکیب رنگ اصلی با رنگای فرعی هستن. مثلا ۱/۲و۱/۱و۱/۳.

خنثی کننده های رنگ موی شما چیه؟

اگه شما چرخه رنگ رو بشناسین، رنگ کردن مو واسه تون آسون تر می شه. ممکنه به نظرتون عجیب برسه که موهای شما ترکیبی از ۳ رنگه؛ قرمز، زرد و آبی. اینا رنگای اصلی هستن. رنگای ثانویه، نارنجی، سبز و بنفش هستن که از ترکیب رنگای اصلی به دست اومده ان. یکی از عناصر و عوامل مهم رنگ کردن مو ، تعیین رنگدونه زیرین موی شماس. وقتی شما رنگی رو انتخاب می کنین و روی موهاتون می ذارین، امکان داره به خاطر رنگدونه زیرین در موی شما، همون رنگ دلخواه به دست نیاد. اگه شما نگاهی به چرخه در رنگ بندازین یه رنگ مخالف واسه هر رنگ هست؛ یعنی اگه موی شما نارنجی باشه رنگ سبز باعث می شه موی شما قهوه ای شه یا اگه موی شما یه تون (tone) زرد داره، رنگ بنفش اون رنگ رو نابود می کنه. پس باید خنثی کننده های رنگ موی خود رو بشناسین.

رنگ زیرین + رنگ مصنوعی = رنگ پایانی
قدرت اکسیدانا رو بشناسین

قدرت اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ کردن مو به کار میره با یافته های لازم و دلخواه شما و هم اینکه با تمایلات سازندگان رنگا تعیین می شه. اکسیدان Vol ۱۰ رنگ رو فقط به طور جزئی باز می کنه، اکسیدان Vol ۲۰ قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی بالاتری داره و اکسیدان Vol ۳۰ قدرت روشن کنندگی بسیار بالا رو با کمترین اندازه رنگ داره. از اونجایی که اکسیدانای با درجه بالا اندازه بیشتری از سولفور موهای شما رو پاک می کنه، معمولا پیشنهاد می شه از اکسیدانای با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنین. آمونیاک هم همین خطر رو داره.آمونیاک ماده ایه که معمولا در رنگ موهای دائمی استفاده می شه و مانند تموم قلیاها تمایل به جداکردن کوتیکول داره و به خاطر همین به رنگ اجازه میده به داخل مو نفوذ کنه.اموزش رنگ کردن مو در منزل

این مطلب را هم بخوانید :  امگا ۳ از پیری زودرس جلوگیری می کند | اطلاعات دارویی

یه درجه بندی رو انتخاب کنین

خودتون رو غرق در هزاران رنگ موی جور واجور چیده شده در قفسه های فروشگاه ها نکنین! به سایت برندای Revlon یا Clairol یا Loreal یا دیگه برندا مراجعه کنین، در این وب سایتا می تونین پرسشنامه هایی رو تکمیل کنین و درجه بندی رنگ موی مناسب خودتون رو پیدا کنین.اموزش رنگ کردن مو در منزل

موندگاری بالا یا پایین

اگه اولین باره که می خواین موهاتون رو رنگ کنین یا اینکه می خواین درجه رنگی متفاوتی رو امتحان کنین، بجای رنگ مویی با موندگاری بالا یا اصطلاحا پایدار، شکلای جور واجور موقتی یا نیمه پایدار رو انتخاب کنین. رنگای موقتی با ۶ تا ۱۲ بار شست و شو از بین میرن، اگه رنگای نیمه پایدار معمولا پس از ۲۰ تا ۲۶ بار شست و شو از بین میرن. رنگای پایدار هم می تونن شش تا هشت هفته یا حتی بیشتر موندگاری دارا باشن.

واسه اینکه کاراتون راحت تر شه، می تونین از یکی از دوستانتون بخواین تا در رنگ کردن مو هاتون به شما کمک کنه. هر چند حتی با وجود یه دوست، نیاز دارین تا همه چیز رو از پیش آماده کنین. شما، علاوه بر بسته رنگ موتون، به چیزای دیگری هم واسه رنگ کردن مو احتیاج دارین.دستکش پلاستیکی (معمولا بهمراه بسته رنگ موتون هست)
یه تیشرت قدیمی و بی مصرف
وازلین
دستمال مرطوب واسه پاک کردن لکه های رنگ
تعدادی گیره مو
شونِه دندانه بزرگ
یه هوله قدیمی و بی مصرف
یه سنجاق قفلی بزرگ

قبل اینکه کارتون رو شروع کنین تیشرت رو بپوشید و هوله رو با سنجاق قفلی به دور گردن خود ببندین.

اول قیچی به دست شید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کرد تا نتیجه بهتری از رنگ کردن مو به دست بیاد، اینه که اگه نوک موهای شما به هر دلیل دچار موخوره شده باید قبل از رنگ کردن مو رو کوتاه کنین. موی خشک و شکننده نمی تونه خوب رنگ رو در خود نگه داره و بعد از مدت کوتاهی رنگش از بین میره و به اصطلاح موها بدرنگ می شه، پس بهتره قبل از رنگ کردن مو حتما سر موهاتون رو کوتاه کنین تا قسمتای خشک و آسیب دیده ای در موی تون وجود نداشته باشه.

موی خود رو رنگ کنین

روزی که می خواین موهاتون رو رنگ کنین، موهاتون رو نشویید. بیشتر کارشناسان پیشنهاد می کنن ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از شستشو سرتون موهاتون رو رنگ کنین. موهای تازه شسته شده، بدون روغنای لازم واسه جذب رنگ موه. به تموم پوست دور و بر موهاتون مانند پیشونی و پشت گوش هاتون وازلین بمالید تا پوستتون در مقابل رنگ مو محفوظ باشه.

رنگ مو رو با در نظر گرفتن دستورالعمل همراه بسته رنگ موتون مخلوط کنین. از شونِه واسه تقسیم کردن موهای خشکتون به چهار بخش مساوی استفاده کنین. یکی از اون چهار بخش رو به دسته کوچیک تر تقسیم کرده و یکی از اونا رو بگیرین و رنگ رو به اون بمالید. دسته ای بزرگ از مو رو رنگ نکنین، چون که باید مطمئن شید رنگ مو به طور کامل به موهاتون آغشته شده.

این مطلب را هم بخوانید :  امکان رساندن مستقیم دارو به مغز از راه بینی | بیماری

از ریشه موهاتون شروع به رنگ کردن کنین و به سمت پایین بیایید. هنگام رنگ کردن مو ، باید موهاتون رو بالای سرتون جمع کنین. می تونین واسه این کار از کلیپس هاتون استفاده کنین. دستورالعملای همراه بسته رنگ موتون رو دنبال کنین، معمولا ۲۵ تا ۴۵ دقیقه باید صبر کنین تا رنگ مو به خورد موتون بره. اگه موهای سفید زیادی دارین، بهتره تا بیشترین حد وقتی که می تونین صبر کنین. پس از اینکه رنگ آمیزی موهاتون تموم شد، موهاتون رو آب سرد آب کشی کنین.

واسه شست و شو عجله نکنین

بعد از اینکه موهاتون رو آب کشی کردین، نرم کننده همراه بسته رنگ موتون رو استفاده کنین، اما موهاتون رو با شامپو نشویید. پس از رنگ کردن مو ، واسه شستن اون، دست کم یه روز کامل، و ۴۸ ساعت صبر کنین. این کار باعث می شه تا رنگ مو به طور کامل به بدنه موهاتون نفوذ کنه.

بعد از رنگ کردن مو هاتون رو با آب سرد یا آب ولرم آبکشی کنین؛ این روش تا حدی از ریزش موها جلوگیری می کنه. رنگ کردن ابروها و مژها حساسیت زا هستش. رنگ مو مواد شیمیایی بسیاری داره، که وقتی ابروها یا مژها رو رنگ کنین، هرکدوم از این مواد می تونن باعث حساسیت شدید شن.

هایلایت کردن

واسه اینکه موهاتون رو طوری هایلایت کنین که طبیعی بنظر بیاد، رنگ موی دیگری، یه یا دو درجه روشن تر بخرین. می تونین از یه قلم مو واسه مالیدن رنگ با ضخامت مورد نظرتون بر دسته هایی از موهای دور و بر صورتتون استفاده کنین.

ریشه موهاتون رو رنگ کنین

۴ تا ۶ هفته پس از اینکه موهاتون رو رنگ کردین، ممکنه احتیاج پیدا کنین تا ریشه موهاتون رو رنگ کنین. در این زمان انتهای موها نیاز به رنگ زیادی ندارن. به انتهای موهاتون نرم کننده بمالید و فقط ریشه و بالای موهاتون رو رنگ کنین. پنج دقیقه قبل اینکه زمان آب کشی موها برسه، از یه شونِه دندانه بزرگ واسه پخش کردن رنگ مو به انتهای موهاتون استفاده کنین. بعد مانند همیشه موهاتون رو آب کشی کنین.

بدون تست، موهاتون رو رنگ نکنین

بعد از این که مارک خاصی رو انتخاب کردین، قسمت کوچیکی از رنگ رو روی گردن یا کنار گوش بذارین تا مطمئن شید رنگ باعث قرمزی، حساسیت، تورم، التهاب، آلرژی و… نمی شه. اگه احساس کردین، روی پوست تون احساس ناراحتی می کنین به سرعت رنگ رو بشورید.

وقتی نرم کننده کار رو خراب می کنه

شما نباید از چند ساعت قبل از رنگ کردن مو از نرم کننده استفاده کنین، چند ساعت قبل از رنگ کردن فقط شامپو کنین. اگه می خواین موهاتون خوب رنگ بگیره باید هیچ چیزی مثل چربی یا کثیفی روی موها نباشه.

به رنگای روی جعبه اعتماد نکنین

بهتره واسه انتخاب رنگ از آرایشگر خود راهنمایی بخواین تا اون به شما بگه مناسب ترین رنگ واسه شما چیه. رنگی که شما انتخاب می کنین باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشه.

Save

Save

رنگ کردن موی دو رنگرنگ مو

.

منبع : bijame.com

ماه نشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *