امکان هک کردن مغز انسان فراهم شد! | بیماری

: امکان هک کردن مغز آدم جفت و جور شد!

گروهی از محققان شبکه عصبی به روشی رسیدن که با ضبط و دستکاری امواج مغزی و رمزگشایی اون (هک)، دلیل بهبود سلامت مغز می شه و در درمان شکلای جور واجور معلولیت و بیماریای عصبی کاربرد داره.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، این فناوری به وسیله یه سربند کنترل ذهن، سیگنالای مغزی رو رمز گشایی (هک) می کنه و کاربردای مختلفی از جمله افزایش قدرت تمرکز، تشخیص شکلای جور واجور مریضی، توانایی کنترل خونهای هوشمند و لوازم مصنوعی رو داره.

یکی از محققان این پروژه در رونمایی محصول خود در نمایشگاه CES 2016 گفته که این سر بند، امواج مغزی رو به سیگنالای الکترونیکی تبدیل می کنه. این سیگنالا می تونن شکلای جور واجور اشیا، از جمله دست مصنوعی رو کنترل کنن. در این نمایشگاه امکان کنترل دست مصنوعی با قدرت فکر به وسیله این محصول، به نمایش گذاشته شد. مثلا میشه با قدرت فکر، چراغ اتاق رو خاموش یا روشن کرد.

این دستگاه به وسیله محققان دانشگاه های هاروارد و ماساچوست طراحی شده و قراره تا آخر سال جاری با قیمتی کمتر از ۱۵۰ دلار وارد بازار شه.

مهمترین کاربرده های این دستگاه، افزایش تمرکز در بیماران گرفتار به مشکل بیش فعالی، بیماریای عصبی و بقیه معلولیتای حرکتیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *