امواج وایرلس ( WiFi ) روتر | مودم اینترنت و موبایل | موجب توقف رشد گیاهان می شود & | بیماری

: امواج وایرلس ( WiFi ) روتر، مودم اینترنت و موبایل ، موجب توقف رشد گیاهان می شه

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این دانش آموزان دبیرستانی پس از اینکه فهمیدن وقتی تلفنهای همراهشون رو طی شب نزدیک سرشون قرار میدن روز بعد با مشکل تمرکز رو به رو می شن، یه آزمایش علمی انجام دادن.

این دختران دانش آموز از منابع کافی واسه انجام یه آزمایش با سیگنالهای وایرلس و اثر اون بر فعالیت مغز بهره مند نبودن از این رو عزمشونو جزم کردن که رشد گیاهانی رو بررسی کنن که نزدیک روترهای WiFi قرار می گیرن و یافته های این تحقیقات شدیدا تکون دهنده بود.

شش ظرف شامل دانه های گیاه شاهی در اتاقی که هیچ روتر WiFi در اون نبود قرار گرفت و شش ظرف هم در اتاق دیگری با روتر WiFi قرار گرفت که براساس محاسبات این دانش آموزان، نوع تشعشع این روترها با تلفنهای همراه عادی برابری می کنه.

طی ۱۲ روز آزمایش، دانه هایی که در شش سینی دور از روتر قرار داشتن به طور عادی رشد کردن، اما دانه هایی که تقریبا روتر قرار داشتن رشدی نداشتن. درحقیقت تصاویر این پروژه نشون میده که خیلی از دانه های نزدیک روتر قهوه ای شده و از بین رفتن.

کیم هورسواد معلم زیست شناسی مدرسه هجالاروپ اسکول که دانش آموزان اون این آزمایش در آنجام شد گفت: این آزمایش به یه بحث داغ در دانمارک در مورد یافته های به کار گیری تلفنهای همراه و لوازم WiFi درست کرد.

هورسواد گفت: بعضی از بحثها درباره این آزمایش بر سر این موضوع بود که اثرات منفی روی دانه های شاهی در نتیجه گرمایی بوده که از روترهای WiFi خارج می شه یا خیر.

ایشون هم اینکه توصیح داد که دانش آموزان دانه های شاهی رو در هر دو گروه به اندازه کافی مرطوب نگاه داشتن و دما هم به وسیله گرما سنج کنترل و بعد تنظیم می شد.

سه سال پیش آزمایش مشابهی در هلند انجام شد و محققان فهمیدن که بعضی از درختها در مناطق شهری دارای برآمدگیای زمختی روی پوست خود شدن. این آزمایش به وسیله دانشگاه وگنینجن انجام شد و طی اون ۲۰ درخت زبون گنجشک در برابر نوعای جورواجور تشعشع به مدت سه ماه قرار گرفتن.

درختانی که در برابر تشعشع سیگنالهای شدید WiFi قرار گرفتن نشونه های مریضی تشعشع از جمله برق سرب مانند روی برگهایشان داشتن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *